Soul Redeemer je zamišljen kao epska priča o heroju koji kroči kroz svijet ispunjen nepravdom i zlom, tražeći spas za čovječanstvo U njegovoj borbi, duše dobrih ljudi postaju ključni saveznik i izvor snage. Album se sastoji od 10 pjesama koje prenose ovu priču kroz snažne melodije i duboko emotivne tekstove. Sadrži dvije instrumentalne kompozicije i osam pjesama s vokalom, a svaka od njih donosi vlastiti uvid u razne faze herojeva puta.
“To War [Intro]” (instrumental)
Uvodna kompozicija koja služi kao priprema za epsko putovanje heroja u početnom ratu. Intenzivni orkestralni tonovi udaraljka stvaraju napetost i postavljaju scenu za predstojeće događaje.
- “At Life’s End”
Intenzivna pjesma koja reflektira suočavanje sa smrću i razmišljanja o prošlosti nakon pada u ratu. Snažan vokal i dramatična uvodna melodija stvaraju emotivnu dubinu, dok herojevo razmišljanje dostiže ključnu točku introspekcije. - “Time”
Bavi se univerzalnim pitanjem vremena i njegove neumoljive prolaznosti. Pjesma reflektira osjećaj osamljenosti i prolaznosti ljudskog postojanja kroz melankolične tonove, a u prici se heroj ustinu pita što je s vremenom i zašto je vrijeme monstrum koji nas dočeka kad-tad i uzme nam život. - “Falling For You”
Priča o uzbuđenju i zaljubljenosti heroja u jednu od svojih pomoćnica u ratu za svas svih zarobljenih duša.Totalno se zaljubi te u svoju pomoćnicu i konstatno misli o njoj. - “For A Minute Of Your Love”
Govori da bi u jednoj minuti sve napravili za osobu koju volimo. U prici radi se o djelu gdje heroj razmišlja što bi sve uradio za svoju voljenu samo u minuti njezine ljubavi prema njemu. Glazba nosi ton koji se slaže s porukom pjesme i ponavlja se. - “Darkness”
Pjesma simbolizira borbu sa zlom koje prijeti ljudskom duhu. Mračni motivi noćnih demona naspram svjetla anđela nude snažnu metaforu unutarnje borbe. U priči to je tren kad se dogodi ono najgore i vrijeme je da “heroj postane Soul Redeemer jer će tama okupirati svijet sa zlom. - “Soul Redeemer”
Naslovna pjesma albuma donosi tren kad je glavni heroj kompletno postao Soul Redeemer. Heroj na svojem putovanju spašava zarobljene duše i bori se sa demonima ovog svijeta i gospodarom tame koji ih je zarobio. - “Looking In The Mirror”
Introspektivna pjesma koja istražuje nezadovoljstvo pojedinca vlastitim odrazom i životom. Glazbeni aranžman pojačava osjećaj samopropitivanja i nade u promjenu. U priči dolazi se u jednom trenu da Soul Redeemer ne uspijeva spasiti sve duše te se pogleda u ogledalo i nije zadovoljan sa sobom i pokušava smisliti način kako da uspije sve spasiti od zla - “Crazy”
Prikazuje nepredvidivu i strastvenu stranu ljubavi i ludila. U priči Soul Redeemer pomalo poludi od svega pogotovo jer se na svom putovanju morao i odvojiti od svoje voljene osobe a i previše mu se toga dogodilo u kratkom vremenskom periodu. - “Legacy” (instrumental)
Završna instrumentalna kompozicija koja simbolizira trajnu ostavštinu heroja. Intenzivna i inspirativna melodija ostavlja snažan dojam i zatvara albu, a također priča nije konačno zavrsila već će se nastaviti u nekoj drugoj sagi.
Producent albuma bio je multi-talentirani zadarski producent Ivan Grancarić, čija je stručnost bila ključna u pretvaranju mojih demo snimki u konačne, profesionalne proizvode. Tijekom snimanja, Ivan je razradio aranžmane sa mnom, osiguravajući da svaka pjesma ima smisao i dubinu koju sam željelio prenijeti. Njegov doprinos nije bio samo tehničke prirode – bio je istinski suradnik u stvaranju ovog albuma.
Ernest Marnika za sebe kaže:
“Rock glazbenik koji dolazi iz Zadra ,a moja ljubav prema glazbi ulazi u djetinjstvo, kada sam s oduševljenjem slušao legendarne bendove poput Rainbowa, Metallice, Dio-a, Black Sabbatha te Iron Maidena. Prve korake u glazbi napravio sam u srednjoj školi s 15 godina, kada sam počeo lagano svirati gitaru. Nakon što sam završio studij informatike u Rijeci, odlučio sam proširiti svoje glazbene horizonte i posvetiti se pjevanju. Sve demo snimke albuma sam snimio 2021 godine sam u programu Abelton, a sljedeće tri godine sam s producentom Ivanom Grancarićem pretvarao te snimke u konačne proizvode.”